Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Kolej na Hel - Pociągi z lotu ptaka!

 
Film przedstawia pociągi pasażerskie na Hel, kolej na Półwyspie Helskim z lotu ptaka. Linia kolejowa nr 213 przebiega od Redy przez całą mierzeję i jest to jedno z ciekawszych miejsc w Polsce do filmowania z drona. Kursują na niej pociągi osobowe Przewozów Regionalnych w postaci spalinowych zespołów trakcyjnych (SZT), w sezonie letnim część z nich jest obsługiwana przez składy wagonowe z lokomotywami SU42 / SM42 na czele, jeżdżą wtedy także pospieszne TLK i ekspresy EIC spółki PKP Intercity. Ta składanka pociągów z muzyką Mobiego jest efektem niecałych 2 dni spędzonych na półwyspie, w miejscowościach Chałupy, Kuźnica, Jastarnia, Jurata, Hel i okolicach. Mierzeja jest miejscem bardzo chętnie odwiedzanym przez turystów, jest ogromnie popularna wśród amatorów windsurfingu i kitesurfingu ze względu na silne wiatry tam występujące. Materiał z kategorii "Poland is beautiful" ;) facebook.com/KolejFilmy Lokomotywy i składy na filmie: 0:41 zmodernizowana stonka przez Newag dla PKP Intercity SU42-1006 z TLK Aquarius z Katowic 1:00 SM42-349 Przewozy Regionalne z pociągiem regio złożonym z wagonów Bohun z Gdyni Głównej 1:21 SU42-534 z Bipą jako Tur do Chojnic 1:41 jednostki SZT Pesy SA132-107 i SA103-006 rozdzielone bonanzą jako regio do Gdyni Głównej wjeżdżają do Kuźnicy 2:32 SM42-349 z osobowym przemierza las w Juracie 2:42 ciąg dalszy ujęcia z 1:00 3:05 ponownie Pesa SA132 z bonanzą i SA103 - mijają grono kitesurferów w Kuźnicy 3:48 Stonka po modernie w Newagu SU42-1008 PKP IC z TLK Astra do Wrocławia Głównego wyjeżdża w stronę Chałup 4:08 Pesa SA132 + bonanza + SA103 mijają pole kempingowe w Chałupach w drodze w głąb półwyspu [ENG] A train compilation from Hel Peninsula - a 35-km long sand bar peninsula in northern Poland seperating the Bay of Puck from the open Baltic Sea. The railway line 213 goes from Reda through the whole peninsula giving great opportunity of taking astonishing drone footage. This place is really popular tourist destination, it is also very liked among wind- and kitesurfers due to strong winds. Muzyka / music: Moby - Porcelain

 


KolejFilmy
 
Data pliku video: 2016-11-03, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat kartuski - powiat w środkowej części województwa pomorskiego z siedzibą w Kartuzach. W skład powiatu wchodzą gminy: Chmielno, Kartuzy, Przodkowo, Sierakowice, Somonino, Stężyca, Sulęczyno i Żukowo, zajmując powierzchnię 1121 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: Rezerwat Jar, Kaszubski Park Krajobrazowy czy Ogród Botaniczny w Gołubiu. Do atrakcji turystycznych zaliczyć należy: punkty widokowe (Ławka Asesora nad brzegiem jeziora Karczemnego w Kartuzach, Góra Sobótka, Góra Jastrzębia w Ostrzycach, Szczelina Lechicka z widokiem na jeziora kaszubskie i  Wieżyca), szlaki turystyczne (Szlak Kartuski i czerwony Szlak Kaszubski), Bunkier Ptasia Wola, Elektrownię Wodną w Rutkach oraz Komnatę Solną w Gołubie. Turystów przyciągają także: Centrum Sportów Zimowych w Koszałkowie, Pole Golfowe w Tokarach, Kaszubski Park Miniatur, Zoo – egzotyczne Kaszuby, ale także zabytki architektury - Dwór Rodziny Wybickichw Sikorzynie oraz Sanktuarium Maryjne w Sianowie i Kościół Klasztorny w Żukowie.

Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze rolnictwie i przemyśle, ale znaczny wpływ na rozwój gospodarki w tym powiecie ma również turystyka i działalność usługowa.

Przez powiat przebiega droga krajowa nr 20.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola