Belka
Czwartek, 18 Października 2018   imieniny: Juliana, Lukasza, Bogumiła
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Jak wyglądały Kartuzy przed II wojną światową?...

Data dodania: 2018-10-17
W 1901 r. Kartuzy uzyskały połączenie kolejowe z Kościerzyną. W 1904 r. wybudowano w Kartuzach parowozownię i wieżę ciśnień. W 1905 r. przedłużono lini&... więcej »
 
 

Waloryzacja rent i emerytur. O ile wzrosną w 2019?

Data dodania: 2018-10-17
Emerytury 2019: Waloryzacja rent i emerytur w 2019 roku będzie najwyższa od lat. Tabela kwot netto i brutto. Podwyżki wyniosą 3,26 procent. Ile to złotych? Obecna minimalna emerytura na r... więcej »
 
 

Porozumienie Samorządowe dla Kaszub zaprezentowało...

Data dodania: 2018-10-16
Przed nami ostatnie dni kampanii wyborczej. Ten czas postanowił wykorzystać KW Porozumienie Samorządowe dla Kaszub, który we wtorek podczas spotkania zaprezentował swoich kandydatów do Rady Miejsk... więcej »
 
 

Puzdrowo. Pierwszoklasiści przyjęci w poczet uczniów

Data dodania: 2018-10-16
Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Puzdrowie we wtorek oficjalnie zostali przyjęci do społeczności szkolnej. Najmłodsi złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczni&oac... więcej »
 
 

Szkoła w Kiełpinie zyskała nowe piętro i...

Data dodania: 2018-10-16
We wtorek w Szkole Podstawowej w Kiełpinie uroczyście otwarto nowe piętro. Placówka po latach zyskała łącznik z budynkiem stołówki, świetlicę oraz nowe piękne sale le... więcej »
 
 

Marek Trepczyk kandydatem na burmistrza gminy Żukowo

Data dodania: 2018-10-16
Burmistrz jest dla ludzi, a nie ludzie dla burmistrza. Mieszkańców trzeba widzieć przez całą kadencję, a nie tylko przed wyborami. Urząd ma być dla nich, mają się w nim czuć... więcej »
 
 

Urodzinowe napięcie rośnie - świętuj z nami...

Data dodania: 2018-10-16
Riviera rośnie razem z Wami, dlatego nie może Was zabraknąć podczas 5 urodzin najbardziej rodzinnego centrum w Trójmieście! W sobotę 20 października przyjdźcie z bliskimi i weźci... więcej »
 
 

Kolejny raz pobiegli wokół Ołtarza Papieskiego w...

Data dodania: 2018-10-16
Około 300 zawodników wystartowało w kolejnej edycji Biegów Ulicznych Wokół Ołtarza Papieskiego. W tym roku dopisała nie tylko frekwencja, ale też pogoda. Imprezę Gminny Klub... więcej »
 
 

W piątek wielkie święto "Szkoły...

Data dodania: 2018-10-16
Podwójny jubileusz w piątek świętować będzie Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kartuzach. Wchodząca w jego skład szkoła podstawowa ko ... więcej »
 
 

Kończy Ci się przegląd? Sprawdź, jak się do...

Data dodania: 2018-10-16
Kończy się termin ważności przeglądu w Twoim samochodzie i nie wiesz jak się do niego przygotować? Pomorskie Stacje Diagnostyczne Europak przedstawiają poradnik, dotyczący tego, w jaki ... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 1292
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat kartuski - powiat w środkowej części województwa pomorskiego z siedzibą w Kartuzach. W skład powiatu wchodzą gminy: Chmielno, Kartuzy, Przodkowo, Sierakowice, Somonino, Stężyca, Sulęczyno i Żukowo, zajmując powierzchnię 1121 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: Rezerwat Jar, Kaszubski Park Krajobrazowy czy Ogród Botaniczny w Gołubiu. Do atrakcji turystycznych zaliczyć należy: punkty widokowe (Ławka Asesora nad brzegiem jeziora Karczemnego w Kartuzach, Góra Sobótka, Góra Jastrzębia w Ostrzycach, Szczelina Lechicka z widokiem na jeziora kaszubskie i  Wieżyca), szlaki turystyczne (Szlak Kartuski i czerwony Szlak Kaszubski), Bunkier Ptasia Wola, Elektrownię Wodną w Rutkach oraz Komnatę Solną w Gołubie. Turystów przyciągają także: Centrum Sportów Zimowych w Koszałkowie, Pole Golfowe w Tokarach, Kaszubski Park Miniatur, Zoo – egzotyczne Kaszuby, ale także zabytki architektury - Dwór Rodziny Wybickichw Sikorzynie oraz Sanktuarium Maryjne w Sianowie i Kościół Klasztorny w Żukowie.

Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze rolnictwie i przemyśle, ale znaczny wpływ na rozwój gospodarki w tym powiecie ma również turystyka i działalność usługowa.

Przez powiat przebiega droga krajowa nr 20.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola